Teknodrom

Tarihçe

Tarihçe

2005

Bilgisayar donanım ve yazılım teknik servisi olarak ilk şirket kuruldu.

2007

Demir Çelik sektöründe ithalat ve ihracat yapmaya başladı.

2010

Yurtdışı ile bağlarını kuvvetlendirmek adına, Almanya’da Bumerang Edelmetall Recycling adında bir ofis kuruldu.

2011

Katalizörlerin içerisinde bulunan değerli madenler hakkında araştırma yapmaya ve detaylı ar-ge çalışmaları gerçekleştirmeye başladı. Daha sonra araştırmalar, tüm elektronik atıkları kapsayacak şekilde gelişme gösterdi.

2015

Uzun süren ar-ge çalışmaları ve başarı neticesinde 2015 yılında Türkiye’nin ilk ve tek değerli madenler geri kazanım tesisi ödenmiş 10 milyon TL sermaye ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete geçti. Faaliyetlerine tüm hızıyla devam etmektedir.

2016

Yeniden kullanılabilir elektronik malzemelerin satışı için Alburdan Market isimli şirket kuruldu. İkinci el elektronik cihazların satışını internet üzerinden gerçekleştirmeye başladı.

2019

Alüminyum sektörüne giriş yapıldı ve alaşımlı külçe üretimine başlandı. Çok kısa sürede başarılar elde etti ve sektörde tercih edilen bir firma haline geldi.

2021

Tuzla’da 500 ton kapasiteli yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon tesisini kurdu. Pendik’te Avrupa’nın en büyük kapalı atış poligonu olan Tekno Poligon’u ve profesyonel sporcular yetiştirmek üzere Tekno Okçuluk Spor Kulübü’nü kurdu.

2022

Sakarya Ferizli OSB’de aylık 3000 ton kapasiteye sahip alüminyum billet ve külçe üretim tesisini kurdu ve çalışmalarına son hızla devam etmektedir.