Teknodrom

HAKKIMIZDA

Video abspielen

Teknodrom, uzun yıllar süren AR-GE çalışmalarının neticesi olarak 2015 yılında Türkiye’nin ilk ve tek değerli madenler geri dönüşüm tesisini Kocaeli’de kurdu. Türkiye’nin ilk ve tek değerli madenler geri dönüşüm şirketi olarak farklı sektörlere de adını taşıyan Teknodrom, çeşitli alanlarda faaliyetlerine devam etmektedir.

2019 yılında alüminyum sektörüne giriş yaparak adını bir kez daha duyuran Teknodrom, alüminyum enjeksiyon döküm tesisini ve tam kapsamlı alüminyum billet ve külçe üretim tesisi gibi önemli projeleri hayata geçirmiştir.

Teknodrom’un etki alanı sadece sanayi sektörü ile sınırlı değildir. Şirket, sadece iş dünyasına değil aynı zamanda geniş bir yelpazede toplumsal girişimlere de odaklanmıştır. Bu kapsamda, Avrupa’nın en büyük silahlı atış poligonu olan Tekno Poligon’u ve gösteren profesyonel bir okçuluk kulübü olan Tekno Okçuluk Spor Kulübü’nü İstanbul’da kurmuştur.

Her bir alanda kalite, inovasyon ve sürdürülebilirlik ilkeleriyle hareket ediyor, müşterilerimize ve ülkemize katkı sağlama misyonumuzu sürdürüyoruz. Gelecekte de bu değerler doğrultusunda Teknodrom olarak büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz

İLERİ KAZANIM İLE GELECEĞE KATKI

  • Değerli metallerin rafinerisi ve tüm metallerin geri kazanımı
  • Geri kazanılan metallerin çeşitli üretim prosesleri ile hammaddeye dönüşümü
  • Bu hammaddelerden yeniden ürün üretimi
  • Ve ileriye yönelik bir geri kazanım döngüsü

TARİHTE TEKNODROM

2005

Bilgisayar donanım ve yazılım teknik servisi olarak ilk şirket kuruldu.

2007

Demir Çelik sektöründe ithalat ve ihracat yapmaya başladı.

2010

Yurtdışı ile bağlarını kuvvetlendirmek adına, Almanya’da Bumerang Edelmetall Recycling adında bir ofis kuruldu.

2011

Katalizörlerin içerisinde bulunan değerli madenler hakkında araştırma yapmaya ve detaylı ar-ge çalışmaları gerçekleştirmeye başladı. Daha sonra araştırmalar, tüm elektronik atıkları kapsayacak şekilde gelişme gösterdi.

2015

Uzun süren ar-ge çalışmaları ve başarı neticesinde 2015 yılında Türkiye’nin ilk ve tek değerli madenler geri kazanım tesisi ödenmiş 10 milyon TL sermaye ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete geçti. Faaliyetlerine tüm hızıyla devam etmektedir.

2016

Yeniden kullanılabilir elektronik malzemelerin satışı için Alburdan Market isimli şirket kuruldu. İkinci el elektronik cihazların satışını internet üzerinden gerçekleştirmeye başladı.

2019

Alüminyum sektörüne giriş yapıldı ve alaşımlı külçe üretimine başlandı. Çok kısa sürede başarılar elde etti ve sektörde tercih edilen bir firma haline geldi.

2021

500 ton kapasiteli yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon tesisini kurdu. İstanbul’da Avrupa’nın en büyük kapalı atış poligonu olan Tekno Poligon’u ve profesyonel sporcular yetiştirmek üzere Tekno Okçuluk Spor Kulübü’nü kurdu.

2022

Sakarya Ferizli OSB'de, yıllık 60.000 ton üretim kapasitesine sahip alüminyum billet ve külçe üretim tesisini kurdu ve çalışmalara son hızla devam etmektedir.

HABERLER

Güncel haberler, etkinlikler, organizasyonlar ve daha fazlası…