TEKNODROM

Teknodrom Değerli Madenler Geri Dönüşüm AŞ. 2015 yılında kurulmuştur. Geçmişi 2003 yılından başlamıştır. Elektronik , Haberleşme ve yazılım sektöründe faaliyet gösteren firmamız gelişen dünya konjuktörünü çok iyi bir şekilde takip ederek dünyanın ihtiyacı olan Değerli maden geri kazanımı döngüsel ihtiyacını görmüştür. Yatırımlarını bu yönde yapmış ve şuan Türkiye de ilk  değerli madenlerin geri kazanımı konusunda lider olmuştur.

Hakkımızda

2007 yılında Türkiyede İlk ve Tek oromobil katalizörleri geri kazanımını AR-GE sini ve üretimini gerçekleştirmiş ve Platin , Paladyum ve Rodyum değerli madenlerini küresel ekonomiye geri kazandırmıştır.

2015 yılında Türkiyede İlk ve Tek Hurda elektronik kartlardan Altın, Gümüş, Paladyum, Bakır, Alüminyum, Demir, Krom, Kalay, Kurşun, değerli madenlerini geri kazanarak küresel ekonomiye katkıda bulunmuştur.
Bu çalışmaları yaparken Çevreye Doğaya en yüksek önemi vererek tüm tedbirleri alarak başarılı şekilde gerçekleştirmiştir.

2017 senesinden günümüze kadarda ithal edilen ürünler üzerinde AR-GE çalışmalarını yaparak Türkiye de üretilmek üzere çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir. Sonuçlandırılan AR-GE ler ve üretime geçilmeye hazır projeler aşağıdaki gibidir.
  • Otomobil lastiklerinden soğutma yöntemiyle kauçuk geri kazanımı, çelik geri kazanımı
  • Elektronik Hurda Kartlardan geri kazanılan %72 iskontolu %99.99 saflıkta bakırlar ile Bakır sülfat üretimi, filmaşin üretimi,
  • Yaşamın vazgeçilmez enerjileri Piller ve Akümülatörlerden kurşun, çinko mangan gibi metallerin geri kazanılması ve en önemlisi kontrollü bir şekilde pillerin imha edilerek hem çevreye hemde ekonomiye destek sağlanması
  • Selenyum, Tellür, Galyum, Rutenyum, Tantalyum gibi metallerin geri kazanılması AR-GE çalışmasında devam etmektedir.
  • Katalizörlerden elde edilen Rodyum madeni ile Rodaj sıvıları üretilmesi
  • Baryum madeni ile kimyasal ürünlerin üretilmesi
  • Geri kazanılmış Paladyum madeni ile ithal edilen kimyasal ürünlerin üretilmesi
  • Ürettiğimiz mamül ile kurşun geçirmez plastik yapımı
  • Hassas Değerliklerde alaşım metal üretimi (Uçak Malzemeleri, Uydu ve uzay sanayi)

Teknodrom Değerli Madenler Geri Dönüşüm A.Ş. firması ve aktif 200 kişilik çalışanı 3 ayrı lokasyonlarda bulunan fabrikaları ile uluslararası piyasada söz sahibi olma yolunda hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.Teknodrom Strateji Strateji Teknodrom Değerli Madenler Geri Dönüşüm A.Ş. firması dünyada soy metallerin tükenmesi ve her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulması arz talep dengesine bir dokunuşla yola çıkmayı hedeflemiştir. Küresel olarak Stratejik öneme sahip değerli madenlerin tekrar kullanımını sağlayarak gelişen teknolojiye, savunma sanayisine ve ülkenin para değerlik gücüne katkı sağlayarak en önemli stratejik işi üstlenmiştir.

Teknodrom Değerli Madenler Geri Dönüşüm A.Ş. en önemli stratejik madenlerin geri kazanımda sürekliliğini sağlamak ve ithal edilen ihtiyaç duyulan değerli maden içerikli bütün ürünlerin ar-ge çalışmaları ile daha verimli daha kaliteli ve daha uygun üretimini yapıp tüm dünya ya ve insanlığa fayda sağlamak stratejisini sürdürecektir.
Teknodrom İnovasyon İnovasyon Dünyadaki geri kazanıma yeni bir soluk getirerek tüm ezberlerin bozulacağı güçlü altyapısı olan projeler üretilerek yaşam döngümüzün en önemlisi olan Hava kalitesini de beraberinde kirletmeden tamamiyle doğal yollarla geri kazanımın yapılmasının Ar-Ge çalışmalarıda sürdürülmektedir.

Dünyada Sıfır Atık kapsamında, tüm bireylerin yaşam alanlarından rahatlıkla uygulanabilir sistemler kurularak tüm şehirlerin yaşam alanlarındaki toplama merkezlerine maliyetsiz şekilde toplanmasını sağlayacak planlamalarını ve uygulanabilirliği üzerinde çalışmaları devam etmektedir.

Teknodrom Dünyada yapılan insanlığa faydalı işlerle yola çıkmış fakat kısa zamanda dünyada yapılamayanları yapacak bir ar ge aşkı ile çalışmaktadır. Teknodrom dünyaya yenilik getirecek sistemleri iyi analiz etmiş ve uygulanabilirliği üzerinde çalışmaları sürekli devam etmektedir.

Teknodrom, Atomlara ve moleküllere söz geçirecek bir yenilik üzerinde başarılı şekilde ilerlemektedir.

Teknodrom ilk yeniliği dünyada ki enerjiye bağımlılığı kaldıracaktır. İnsanlığa sağlamayı hedeflediğimiz bu yenilikler için çok heyecanlıyız.
Hakkımızda 3
Misyon
Milli servetimize sahip çıkmak adına, büyük bir kadro ve yatırım ile hizmetinize gelmiş bulunmaktayız. 2021 yılına gelmemize rağmen neredeyse tüm elektronik ürünlerimizi yurt dışından temin etmekteyiz. Tüm bu yurt dışından aldığımız ürünlere içlerinde bulunan değerli madenlerle birlikte parasını ödeyerek satın almaktayız. Bu ürünler daha sonrasında geri dönüşüm / rafine işlemine girerek tekrar kazanılmaktadır. Bu kazanılan ürünler tekrardan işlenip daha sonrasında bizlere yeni ürün olarak satılmaktadır.
Misyon
Vizyon
Vizyon

Vizyon

Tüm Dünya’daki e-atıkların geri dönüşümünü yapmak, bu milli serveti kendi ülkemize kazandırmak. İnsan sağlığına ve doğaya verecek zararları engellemek ülke ekonmisine katkı sağlayarak güçlü bir Türkiye oluşturmaktır. Tüm Avrupa, Afrika, doğu ülkeleri ve Amerika kıtalarının tek rafine şirketi olmak.