Otomobil Lastikleri Geri Kazanımı

Otomobil Lastikleri Geri Kazanımı

Ömrünü tamamlamış lastiklerin artık doğaya zarar verdiğini biliyor muydunuz?

 

Ömrünü tamamlamış lastiklerin geri kazanılması gerekmektedir. Bu ömrünü tamamlayan lastikler; geri kazanılması sonucunda tekrardan üretime girebilir duruma gelmektedir. Bu durum astiklerin geri dönüşümü olarak adlandırılmaktadır.

 

Araç lastikleri ömrünü tamamladıktan sonra doğaya atıldığında çevre için çok büyük bir tehdit haline gelir. Bu lastiklerin yakılması ise son derece zararlı gazların açığa çıkmasına neden olur. Bu yüzden ömrünü tamamlamış lastiklerin (ötl) geri dönüşümü; gerek çevrenin korunması, gerekse de değerli hammaddelerin geri kazanımı açısından büyük önem taşımaktadır. Teknodrom geri dönüşüm sayesinde doğaya zararlı olan atık araç lastikleri Türkiye ekonomisine geri kazandırılmış olmaktadır.

 

Araç lastikleri içinde bulunan kauçuk, çelik ve kord bezinin tamamı, ürettiğimiz hatlarda, parçalama ve ayrıştırma aşamalarından geçirilerek %100 geri dönüştürülmektedir. 1 kg. ( ÖTL.) ömrünü tamamlamış lastikten %50 FUEL OIL % 30 KARBON SİYAH % 20 HURDA ÇELİK TEL geri dönüştürülmektedir.